Saturday, September 29, 2012

Autumn walk...

Hello,
I'm planning in the near future, form time to time post here some reviews of my favorites anime and games. I think it's good place to shear my toughs about things that interest me the most. Probably I'll start with one of the beast games I've ever played - Dark Souls! I just need to motivate myself a little bit more...
Ok, now time for the photos. Two days ago I went for a lovely autumn walk around the town. Ahh, the colors of tree leaves are soo ethereally beautiful right now, remind me of some German fairytale.

(Uhh, now when I'm looking at those pictures I don't think choosing polka dot tights was a good idea...)4 comments:

 1. Faktycznie lepiej chyba by było bez kropeczek :) Ale poza tym cudnie ^^ kołnierz bluzki bardzo fajnie się komponuje z resztą.
  Dark Souls? Mój facet w to grał i mówił, że trudna gra :O

  ReplyDelete
  Replies
  1. Niestety, jakoś te kropki całkiem nieźle wyglądały w lustrze jednak na zdjęciu dużo lepiej widać, że jednak nie do końca lubią się z tą sukienką. Chociaż wiem już czego następny raz nie łączyć.
   Obydwie części Demons Sould i Dark Souls to jeden z moich ulubionych gier w jakie kiedykolwiek grałam. Faktycznie są trudne, ale wydaje mi się że są mądrze trudne; wymagają ciągłego skupienia i przemyślenia każdego kroku. Nie da się może przy nich zrelaksować jednak jaka satysfakcja jest po przejściu ciężkich lokacji <3

   Delete